REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Dym nad Zatorzem

Opublikowano 04 maja 2021, autor: fp

Gęsty, czarny dym pojawił się poniedziałkowym popołudniem nad południową częścią nowosolskiego Zatorza. Na tzw. KPRB, konkretnie na ul. Kaczkowskiego, palił się zakład produkujący figury ogrodowe.

– Na miejscu pojawiło się osiem aut gaśniczych i dwa samochody operacyjne – wylicza asp. Sebastian Olczyk z nowosolskiej komendy Państwowej Straży Pożarnej, który osobiście brał udział w gaszeniu pożaru.

– Na miejsce było też wezwane pogotowie energetyczne, które odłączyło nam prąd od całej hali. Tam pod jednym dachem znajdował się bowiem nie tylko ten, ale też inne zakłady – tłumaczy.

Pożar powstał w pomieszczeniu lakierni, czyszczenia figur i częściowo na magazynach. Na szczęście strażacy błyskawicznie opanowali żywioł i ostatecznie udało się uratować dużą część hali. – Pożar był złapany szybko, nie rozprzestrzenił się dalej. Wezwanie było o 15.14 a działania zakończyliśmy o 17.00. Więc niecałe dwie godziny, sprawnie poszło – mówi asp. Olczyk.

Właściciel wstępnie oszacował starty na 50 tys. zł. Spaliły lub stopiły się m.in. formy ale też np. wentylatory odprowadzające opary na zewnątrz.

Napisz komentarz »