REKLAMA

Kronika policyjna

Jest więcej grzechów?

Opublikowano 08 maja 2021, autor: Patryk Świtek

Prokuratura prawdopodobnie rozszerzy zarzuty wobec Aleksandra T. (66 l.), który zamordował swoją żonę.

Do tego makabrycznego zdarzenia doszło 10 marca w domku jednorodzinnym przy ul. Hożej w Kożuchowie. Sprawę już dwa miesiące wyjaśnia nowosolska prokuratura. Aleksander T. usłyszał zarzut zabójstwa i został zamknięty w areszcie. Czeka go badanie psychiatryczne. Dla sprawy ważne jest żeby ustalić, czy jest poczytalny. Jeśli biegli stwierdzą chorobę psychiczną, to nie będzie mógł być oskarżony i sądzony. To badanie prawdopodobnie odbędzie się w tym miesiącu. Prokuratura jest obecnie na etapie przesłuchiwania świadków, m.in. rodziny i sąsiadów. Śledczy oszczędnie mówią o sprawie, ale jak udało nam się dowiedzieć, prokurator, któremu przypadła ta sprawa rozważa rozszerzenie zarzutów. Jakie jeszcze grzechy ma na sumieniu Aleksander T.?

– Na razie nie możemy o tym mówić. Najpierw zarzuty musi usłyszeć podejrzany – mówi Katarzyna Wojciechowska, zastępca prokuratora rejonowego.

Być może już w czerwcu prokurator będzie gotowy do sformułowania aktu oskarżenia. Wszystko zależy od biegłych. Jeżeli zawnioskują o obserwację psychiatryczną, to śledztwo się przedłuży.

Przypomnijmy, że to sąsiedzi zaalarmowali policję, że Aleksander T. dziwnie się zachowuje. Widzieli go w ogrodzie. Był pobudzony, ale bardziej zaniepokoiły ich ślady krwi na jego ciele. Zgłosili, że w domu mogło dojść do awantury. Policjanci pojechali na miejsce. Aleksander nie uciekał i nie stawiał oporu. Wpuścił ich do domu. W jednym z pokoi znaleźli ciało 65-letniej Danuty. Biegły stwierdził, że kobieta zmarła najprawdopodobniej w wyniku uduszenia.

Napisz komentarz »