REKLAMA

Sport

Jest kasa na skatepark i stadion!

Opublikowano 08 maja 2021, autor: Michał Szczęch

Wymienią trybuny, postawią wiaty na stadionie w Nowym Miasteczku. W dalszych planach jest wymiana murawy i budowa bieżni.

Burmistrz Danuta Wojtasik zapowiada, że budowa skateparku planowana jest jeszcze w tym roku. – To inwestycja, o którą wnioskowały dzieci ? podkreśla. Jej koszt, to 360 tys. zł. Gmina pozyskała 66 tys. zł z urzędu marszałkowskiego oraz 110 tys. zł z PROW. Resztę wyłoży z budżetu. Skatepark powstanie na nieużywanej części stadionu w Nowym Miasteczku.

Inwestycji będzie więcej

Stadion czasy świetności ma dawno za sobą, dlatego jeszcze w 2021 roku gmina chce wymienić trybuny. Te obecne zagrażają bezpieczeństwu kibiców. Przy okazji wymiany planowane jest zmniejszenie ilości miejsc ? do 400.Mówią, że w zupełności wystarczy.

W planach jest też ogrodzenie boiska (wymiana starego, betonowego na nowe) oraz postawienie wiat dla piłkarzy przy murawie. Gmina pozyskała już pieniądze z funduszu inwestycji lokalnych.

A skoro o murawie i pieniądzach mowa, to gmina chce się postarać o kolejne dofinansowania – na nową murawę, a także m.in. na budowę bieżni lekkoatletycznej. Dokumentacja już czeka. – To zadanie zostawiamy jednak na przyszły rok ? komentuje burmistrz Wojtasik.

Cieszy się trener

– Czekaliśmy na ten remont – nie ukrywa Beniamin Żółtak, trener Miejskiego Klubu Sportowego Nowe Miasteczko, czyli miejscowej drużyny piłkarskiej z A klasy. – Na obecny poziom ligi stadion, mimo wszystko, jest wystarczający. Ale jeśli patrzymy choćby na stadion zielonogórskiej Łężycy, to jesteśmy daleko do tyłu – komentuje trener Żółtak. – Takich ławek dla rezerwowych, jakie mamy obecnie, nie buduje się już od lat. Te nowe wreszcie będą na równi z poziomem boiska, więcej z nich widać. Trybuny też pozostawiały wiele do życzenia, betony się zwichrowały, przyroda zrobiła swoje –  trener Żółtak wierzy, że nowe trybuny przyciągną więcej kibiców. Wierzy też, że nowa bieżnia, jeśli powstanie, przyciągnie na stadion więcej miłośników amatorskiego sportu. Z bieżni skorzystają też na pewno trenujący sporty walki, bo również taka sekcja działa w Nowym Miasteczku.

Cieszą się piłkarze

Konrad Kozłowski jest kapitanem drużyny z Nowego Miasteczka. Ma 23 lata. Gra na środkowej pomocy. – Marzymy o remoncie murawy – nie ukrywa. – Zdarzało się, że któryś zawodnik biegł i noga została w kępie. Kończyło się to najczęściej kontuzją.

Konrad podkreśla, że stadion gabarytowo jest super, że wielkościowo spełnia wymogi trzeciej ligi. Gorzej z infrastrukturą. Zawodnicy z Nowego Miasteczka zazdrosnym okiem spoglądali choćby na Kożuchów, gdzie wyremontowano stadion. – Już nie będziemy musieli – cieszy się Konrad. Wierzy, że remonty przyciągną młodzież do drużyny. – Na pewno brakuje nam młodych zawodników – nie ukrywa. Zgadza się też z trenerem Żółtakiem, że po remoncie może przyjść więcej kibiców.  Kto wie, może wszystko to przyczyni się do wymarzonego awansu do okręgówki?

Napisz komentarz »