REKLAMA

Kultura, Oświata

Wirtualny hackathon na 60-lecie KGHM

Opublikowano 22 maja 2021, autor: Filip Pobihuszka

Przewidywanie wstrząsów, potencjalnych awarii maszyn górniczych czy stabilizacja pieca zawiesinowego. KGHM zaprasza programistów z całej Polski do kreatywnego rozwiązywania wyzwań w ramach wirtualnego hackathonu „CuValley Hack”.

To pierwsze takie wydarzenie organizowane przez miedziowego giganta, który obchodzi w tym roku 60-lecie istnienia. Całość odbędzie się od 11 do 13 czerwca, a organizatorzy liczą na otwarte umysły uczestników i niebanalne pomysły specjalistów.

– Jestem bardzo ciekaw przebiegu i efektów „CuValley Hack”. To pierwszy hackathon organizowany przez KGHM, a przed uczestnikami stawiamy trzy istotne wyzwania oparte o analizę danych i stworzenie modeli predykcyjnych. Jestem przekonany, że pula nagród wynosząca 100 tys. zł oraz możliwość współpracy z globalnym innowacyjnym gigantem, będzie atrakcyjna dla programistów – mówi Marcin Chludziński, Prezes KGHM.

Prezes Chludziński dodaje, że KGHM stawia na innowacje i poszukuje pionierskich rozwiązań. – Jesteśmy otwarci na pomysły spoza KGHM. Pilotażowo uruchamiamy program Dolina Miedziowa, aby ułatwić dialog z innowatorami i startupami. Hackathon jest jednym z elementów programu ? podkreśla prezes KGHM.

40-godzinny maraton programowania

Uczestnicy „CuValley Hack” będą programować przez 40 godzin, by stworzyć inspirujące i praktyczne projekty związane z miedzią. Działania kreatywnych ochotników skupią się na analizie danych oraz wykorzystaniu AI, Machine Learningu czy BigData w układach automatyki przemysłowej. W praktyce wypracowane rozwiązania mają zmniejszyć poziom awaryjności w maszynach SMG, ustabilizować pracę pieca zawiesinowego oraz wspomóc predykcję wstrząsów. Więcej o zadaniach oraz poszukiwanych rozwiązaniach, na stronie internetowej hackathonu.

W zasięgu Twojej klawiatury

Żeby dołączyć do hackathonu, wystarczy zarejestrować się na wydarzenie. Pierwszych stu potwierdzonych uczestników otrzyma GiftPack – niespodziankę. Uczestnicy „CuValley Hack” mogą pracować nad pomysłami w pojedynkę lub z zespołem. Osoby lub drużyny z najlepszymi projektami w danej kategorii wystąpią na wirtualnej scenie i wezmą udział w sesji Q&A na żywo.

Dołącz do hackathonu i czerp wiedzę!

„CuValley Hack” to nie tylko hackathon – to również bogata agenda webinarów tematycznych, talki prowadzone przez Keynote Speakerów oraz potężna dawka wiedzy w pigułce. Wszystko to ma służyć za inspirację uczestnikom wydarzenia. Nie zabraknie także dodatkowych aktywności, konkursów i networkingu.

Dlaczego miedź jest ważna?

Miedź znajduje szerokie zastosowanie w przeróżnych sektorach gospodarki i odgrywa kluczową rolę w rozwoju innowacyjnych gałęzi przemysłu. To podstawa energetycznej innowacji, zwłaszcza tzw. zielonej energii, która dziś odpowiada za aż jedną czwartą światowej energetyki. Zapotrzebowanie na wyjątkowe właściwości miedzi rośnie, przy czym jej zasoby naturalne są stosunkowo małe.

Polska jest jednym z najważniejszych na świecie krajów pod względem zasobności złóż miedziowych, a za sprawą KGHM również wydobycia czerwonego metalu.

Śledź CuValley Hack!

Więcej informacji na stronach internetowych:

https://www.facebook.com/CuValleyHack

https://www.linkedin.com/company/cuvalley-hack/

Napisz komentarz »