REKLAMA

Samorząd

Urząd jak magnes

Opublikowano 29 maja 2021, autor: fp

Coraz więcej pań lgnie do nowosolskiego magistratu. Ostatnio o jedno stanowisko walczyło aż dziesięć kobiet!

W marcu pisaliśmy o dużej rotacji pracowników w urzędzie miasta w Nowej Soli, a także o tym, że większą część osób, które prezydent Jacek Milewski zatrudnił w ostatnim czasie, to kobiety.

Tymczasem na początku maja urząd ogłosił kolejny konkurs na kolejne stanowisko. Tym razem poszukiwano referenta ds. rejestracji urodzeń i zgonów. Wymagania niezbędna były tylko dwa: wykształcenie minimum średnie i przynajmniej roczne doświadczenie zawodowe a administracji.

No i padł chyba jakiś rekord, bo zgłosiło się aż dziesięć osób – same kobiety! Większość z Nowej Soli, ale były też kandydatki z Kożuchowa, Bytomia Odrzańskiego, Lubięcina czy Przyborowa a nawet z Oławy.

Ostatecznie okazało się, że kolejną panią, która zacznie pracę w urzędzie jest Anna Bura z Nowej Soli. – Podczas rozmowy kwalifikacyjnej uzyskała 161 punktów, co stanowi 67 proc. z całości punktacji – czytamy na stronach Biuletynu Informacji Publicznej.

Przypomnijmy: na początku 2020 roku w magistracie w urzędzie pracowało 126 osób. Pod koniec lutego 2021, już 134 osoby.

W tym okresie z pracy zwolniło się sześć osób. Nikt nie został zwolniony. Na emeryturę odeszło zaś siedem siedem. Tak więc choć liczba urzędników zwiększyła się o osiem osób, w sumie zatrudniono aż 21. Dziś te statystyki są wyśrubowane jeszcze bardziej.

Dodajmy też, że w budżecie miasta na 2021 rok, na funkcjonowanie urzędu zapisano ponad 11,3 mln zł. Z tego przeszło 6,5 mln zł to „wynagrodzenia osobowe pracowników”. Koleje pół miliona to „dodatkowe wynagrodzenia roczne”.

Napisz komentarz »