REKLAMA

Sport

Delta znalazła patent na lidera

Opublikowano 19 czerwca 2021, autor: Sławomir Janusz

Pięciu obrońców i szybka kontra miały być sposobem Sieniawy na ogranie niepokonanego wiosną zespołu z Czerwieńska. Plan trenera Marka Sitarka wypalił. – Zespół mocno pracował i uważam, że zasłużyliśmy na to zwycięstwo ? mówi szkoleniowiec Delty.

Piast Inex Czerwieńsk ? Delta Sieniawa Żarska 1:2 (0:0)

Bramki: Kamiński (90+5 min) ? Pruchniak 2 (61. min, 78. min)

Piast: Fleszar ? Wojnarowski, Gałka. Kaczor, Koseski ? Kamiński, Jasinowski (od 60. min Wawrzyniak) ? Lipiński, Ceglarek (od 80. min Janicki), Gostyński ? Hanc.

Delta: Sitarek ? Sokołowski, Leszczyński, P. Erazmus, D. Erazmus, Bryczkowski, Rzepecki (od 75. min Wójcik), Rybaczek, Pruchniak (od 88. min Chabiniak), Ciepielowski (od 90. min Kaźmierski), Krajewski.

Piast pod koniec rundy trochę obniżył loty, ale i tak radził sobie z kolejnymi rywalami. Praktycznie przez całe spotkanie nie potrafił jednak sforsować obrony Delty. W strugach deszczu goście zagrali bardzo ambitnie. Musieli sporo biegać za ruchliwymi pomocnikami Piasta, ale ciężka praca dała im sukces. Do przerwy gospodarze powinni prowadzić, ale po strzale Łukasza Hanca bramkarza Sieniawy wyręczył Patryk Erazmus. Trener Czerwieńska Tadeusz Makowski miał do swoich podopiecznych sporo pretensji, zwłaszcza o brak dokładności. Po zmianie stron dwie zabójcze kontry Delty wykończył Bartek Pruchniak. Miejscowi odpowiedzieli główką Maćka Kamińskiego, ale kilka sekund po tym trafieniu sędzia zakończył spotkanie i sensacja stała się faktem.

– Cały czas liczymy na utrzymanie ? mówi Marek Sitarek, trener Delty. – Wierzę, że spadną tylko cztery zespoły, dlatego musimy obronić czternaste miejsce. Z Piastem zagraliśmy perfekcyjnie w obronie, a to nie zdarzało się często. Byliśmy dobrze przygotowani do meczu i zrealizowaliśmy nasze założenia ? kończy szkoleniowiec Delty.

Piast jest o krok od awansu. Ekipie z Czerwieńska zostały jeszcze mecze z Przyborowem i Kunicami. Do pełni szczęścia potrzebują w nich jednego oczka.

Napisz komentarz »