REKLAMA

Sport

Unia na piątkę

Opublikowano 19 czerwca 2021, autor: Sławomir Janusz

Po cudzie z Łęknicą Chynowianka liczyła na kolejny z Kunicami. Unia nie pozostawiła im jednak żadnych złudzeń.

Chynowianka Zielona Góra ? Unia Kunice 1:5 (0:2)

Bramki: Kotarski (55. min) ? Matuszewski 5 (8. min, 21. min, 56. min, 88. min, 90+2min)

Chynowianka: Pluta ? Kotarski, M. Wyszomierski (od 63. min Tesarczyk), Turzański, Fryda (od 53. min Kordek), R. Wyszomierski (od 74. min Bukowski), Przybylak (od 77. min Sąsiadek), Klemczyński, Enkot, Pluskota.

Unia: Ciesielski ? Perdek, Derkach, Cyrana, Dudek, Goc, Grędziński (od 60. min Sałandziak), Pluta, Volk, Kuś, Matuszewski.

Podopieczni Jarosława Gada do przerwy prowadzili 2:0. Po zmianie stron nadzieję w serca Chynowianki wlał na chwilę Andrzej Kotarski, ale odpowiedź gości była błyskawicza. Konrad Pluta najpierw ochrzanił kolegów, że powinni grać na jeden, dwa kontakty, a potem pokazał jak to się robi koronkowo rozgrywając piłkę z Denisem Matuszewskim. Gospodarze po tym golu już się nie podnieśli. W końcówce Unia trafiła jeszcze dwa razy i mecz zakończył się wynikiem 1:5. Na koniec ważny szczegół. Wszystkie bramki dla Kunic zdobył w tym meczu Denis Matuszewski. Chynowianka w ten weekend pauzuje bo zagrała awansem mecz z Mieszkiem Konotop (przegrała na wyjeździe 4:0). W ostatniej kolejce zmierzy się na wyjeździe z Kado Górzyn. Mieszko, który ma taki sam dorobek punktowy, ale jest oczko wyżej w tabeli, pojedzie do Bytomia Odrzańskiego.

Napisz komentarz »