REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Macie wielkie serca!

Opublikowano 26 czerwca 2021, autor: Patryk Świtek

Blisko 7,5 tys. zł udało się zebrać podczas niedzielnego (20.06.) festynu dla Igi Jewdokimow, 4-letniej mieszkanki Kożuchowa, która walczy z guzem pnia mózgu.

Mimo skwaru piknik zakończył się sukcesem. Impreza odbyła się pod hasłem „Biegamy dla Igi”. Żadnego wyścigu na stadionie w Kożuchowie jednak nie było. Bieg był symboliczny, a nagrodą był medal z papieru. Atrakcji nie brakowało. Na imprezę przyjechali motocykliści z Kożuchowa i okolic. Najmłodsi chętnie fotografowali się błyszczących motorach. Hitem była Myszka Miki, która przechadzała się po płycie stadionu, rozdawała upominki i pozowała do zdjęć z dziećmi. Organizatorzy nie chcieli zdradzić, kto jest pod przebraniem. Gratulujemy wytrwałości tej pani, bo momentami było 34 st. C. O ochłodę tego dnia zadbała Ochotnicza Straż Pożarna z Kożuchowa, na którą zawsze można liczyć przy okazji imprez charytatywnych. Ochotnicy nie tylko rozstawili kurtynę wodną, przez która można było przebiec, ale przyjechali z czekiem na 2000 zł, który przekazali Idze i jej rodzicom. To pieniądze, które udało im się pozyskać dzięki zbiórce złomu. Dodatkowo podczas festynu wylicytowali jeszcze blachę ciasta za 240 zł. Tych ciast podczas kiermaszu sprzedano sporo. Można było też kupić książki i zabawki. Do puszek wrzucano ile kto miał. Atrakcją dla dzieci było także malowanie twarzy.

Nie jesteśmy sami

– Nie wiem jak mam dziękować tym wszystkim ludziom za wsparcie. Dzięki nim czujemy, że nie jesteśmy sami w walce z chorobą. Iga jeszcze niedawno nie chodziła, a dziś biega tu razem z dziećmi – powiedział nam ojciec 4-latki.

Festynu by nie było, gdyby nie wolontariusze jak Marcin Jelinek, Basia Augustyniak, Danuta Szuch, czy Beata Zacharczuk. W organizacji pomógł także kożuchowski MOSiR, Centrum Kultury Zamek, Moto Kożuchów, firma Bojko Party czy PBS Mini Mrówka Kożuchów.

– Dziękuję wszystkim, którzy zawitali na festyn i tym, którzy pomogli w jego organizacji. Macie wielkie serca i dzięki wam udało się pomóc Idze – mówi M. Jelinek.

Każdy kto chciałby wspomóc walkę Igi z nowotworem, może to zrobić też za pośrednictwem portalu siepomaga.pl gdzie założono zbiórkę dla dziewczynki.

Napisz komentarz »