REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Trzylatka wisiała na smyczy

Opublikowano 26 czerwca 2021, autor: Patryk Świtek

Dziewczynka spadła z piętrowego łóżka ze smyczą owiniętą wokół szyi. Miała już sine usta. W ostatniej chwili odratował ja ojciec. Sprawę bada prokuratura.

Policja i prokuratura nie ujawniają, co się wydarzyło w nocy z wtorku na środę (22-23.06.) w Nowej Soli.

– Mogę jedynie potwierdzić, że do Prokuratury Rejonowej w Nowej Soli wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu zagrażającym życiu dziecka. Obecnie z uwagi na wstępny etap tego postępowania nie udzielamy żadnych informacji – napisał nam Zbigniew Fąfera, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.

Ojciec odratował córkę

Do tej tragedii doszło w jednej z kamienic przy ul. Wyspiańskiego. Jak słyszymy od sąsiadów, tego dnia w jednym z mieszkań była impreza. Twierdzą, że w małej, 23-metrowej kawalerce, oprócz matki i ojca, był tego dnia jeszcze inny mężczyzna. Ojciec poszedł się kąpać. Dziewczynka bawiła się na piętrowym łóżku. Nagle z niego spadła. Nie wiadomo, dlaczego miała smycz owiniętą wokół szyi. Wisiała na niej bezwładnie, rączkami i nóżkami nie mogąc dosięgnąć do szczebelków. Dorośli nie zauważyli, co się stało. Nie wiadomo, czy spali. Dopiero ojciec, który wyszedł z łazienki, zobaczył, że córka wisi na smyczy i nie oddycha. Miała już sine usta. W panice zaczął ją cucić. Polewał twarz zimną wodą i przyciskał pierś. Cudem odzyskała przytomność.

Mama dała smycz?

Nikt z domowników nie wezwał karetki. Dziewczynkę położono spać. Ojciec zadzwonił do swoich rodziców, a ci zawiadomili służby. Kiedy policjanci dowiedzieli się, co się stało, wezwali lekarzy. Było to godzinę po zdarzeniu. Dziewczynka oddychała sama. Zabrano ją do szpitala na obserwację.

W szpitalu trzylatce zrobiono obdukcję. Wyszło, że była posiniaczona. Do domu na razie nie wróciła.

Jaki będzie los dziecka i tej rodziny? Pytaliśmy o to w wydziale rodzinnym i nieletnich Sądu Rejonowego w Nowej Soli. Odpisano nam, że w środę (23.06.) wszczęto postępowanie „w sprawie o wydanie zarządzeń opiekuńczych w związku ze zdarzeniem. Decyzję co do władzy rodzicielskiej Sąd podejmie po przeprowadzeniu postępowania w sprawie”.

Napisz komentarz »