REKLAMA

Kultura, Oświata

Razem potrafią wiele

Opublikowano 26 czerwca 2021, autor: Michał Szczęch

Uczniowie ze szkoły średniej w Nowym Miasteczku zorganizowali turniej w paintablla laserowego. Do zabawy zaprosili mieszkańców. – To nie koniec, imprez będzie więcej ? zapowiadają.

– Atmosfera była super ? przyznaje uczeń Mateusz Urban.

– Mogliśmy pochwalić się tym, co już potrafimy, zaprezentować to naszym rodzinom, sąsiadom ? dodaje Jakub Zasuń, kolejny uczeń.

– Udowodniliśmy, że jesteśmy zintegrowani i dzięki temu potrafimy wiele osiągnąć ? mówi Wiktoria Długosz.

– Na tej jednej imprezie nie poprzestaniemy ? zapowiada Jacek Nowak.

– Organizując imprezę, uczniowie musieli podciągnąć prąd, przygotować ławy do siedzenia dla gości, rozbić namioty, rozpalić grill i przyrządzić kiełbaski… – wylicza Tomasz Kuncik, nauczyciel. T. Kuncik wierzy, że ta nauka między innymi logistyki nie pójdzie w las, że uczniowie, gdy dorosną, będą organizować więcej tego typu imprez w swoich miejscowościach.

Napisali projekt 

Mateusz, Jakub, Wiktoria i Jacek uczą się w drugiej klasie miejscowego liceum. To klasa o profilu mundurowym. Impreza, którą zorganizowali tydzień temu z kilkanaściorgiem swoich kolegów i koleżanek z klasy, odbyła się w ramach „Lubuskich inicjatyw młodzieżowych”. Przy pomocy T. Kuncika, a także miejscowego ośrodka kultury i Stowarzyszenia Przyjaciół Nowego Miasteczka, napisali projekt i pozyskali 7 tys. zł na organizowanie letnich imprez dla siebie i dla mieszkańców.

Pierwsza impreza, która się odbyła, przypominała zajęcia na poligonie.

– To była nauka walki poprzez zabawę ? precyzuje T. Kuncik – ale bez uszczerbku na zdrowiu. Strzelaliśmy laserami. Ćwiczyliśmy chowanie się, podbiegnięcie, ucieczkę. To była też promocja naszej szkoły.

Kto zmoknie, ten przegrywa

Kolejne atrakcje uczniowie zaplanowali dla mieszkańców już na 3 lipca.

– Będziemy ćwiczyć zasadzki ? opowiadają. – Pójdziemy w teren, zamaskujemy się. Mieszkańcy i pozostali uczniowie, którzy przyjdą, dostaną mapy. Będą musieli dotrzeć do różnych punktów. Jeśli wpadną w zasadzkę, trafią w nich wodne granaty. Kto zmoknie, ten przegrywa. Przyjść może każdy. Czekamy na całe rodziny. Na pojedyncze osoby również.

Napisz komentarz »