REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Jezioro na podwórku

Opublikowano 03 lipca 2021, autor: Michał Szczęch

– Zrobili fuszerkę, a my toniemy ? złoszczą się mieszkańcy kamienic przy Zjednoczenia. I prezentują zalane podwórze.

Środowa ulewa podtopiła wiele ulic i podwórek. – Nas zalewa po każdym większym deszczu ? opowiadają mieszkańcy wspomnianych kamienic, którzy poprosili nas o pomoc. – Walczymy już tak długo ? ubolewają. – Zaczęło się siedem lat temu ? mówi Hanna Rawska. – Miasto zrobiło drogę z kostki ? wyjaśnia Mieczysław Rawski, mąż pani Hanny. I każe się przyjrzeć tej drodze. Nietrudno zauważyć, że jest pod skosem. – Gdy pada, leje się woda ? kontynuuje M. Rawski. – Brakuje kanalizacji odprowadzającej deszczówkę. Kto normalny robi drogę bez kanalizacji ? złości się mieszkaniec.

Barbara Zdziniecka i Maria Szczepaniak narzekają na jeziora pod oknami. – Wcześniej, zanim wyłożyli kostkę, takie jeziora tu się nie robiły ? przyznają zgodnie. – Kto normalny robi takie inwestycje bez wyrównania terenu!? – denerwują się mieszkanki i proszą o wsparcie.

Po sugestiach mieszkańców zwróciliśmy się z pytaniami do Mariusza Smolarczyka, prezesa Zakładu Usług Mieszkaniowych.

– Droga dojazdowa nie stanowi terenu w gestii administrowania ZUM ? odpowiada prezes Smolarczyk – Tym samym nie jestem w stanie zająć stanowiska w tej sprawie. Jednak działając w interesie administrowanych nieruchomości wystąpimy z wnioskiem o rozwiązanie problemu polegającego na zastoinach wód opadowych w sąsiedztwie nieruchomości ? zadeklarował. Czekamy.

Napisz komentarz »