REKLAMA

Wasze sprawy

20 lat na to czekałem

Opublikowano 11 lipca 2021, autor: Patryk Świtek

Gmina wyda 60 tys. zł na nawodnienie boiska w Nowym Żabnie.

– Dziś z naszym boiskiem nie jest najlepiej. Nawadniamy je armatkami, ale to jest uciążliwe, bo trzeba pilnować, przestawiać. Poza tym podłoże jest piaszczyste i murawa często się przesusza. Da radę zagrać, ale nasza murawa blado wypada w porównaniu do tej w Lubięcinie – mówi Ireneusz Bugaj, prezes LZS Zorza Nowe Żabno.

Nie ukrywa, że ucieszyła go informacja, że gmina chce zrobić nawodnienie za 60 tys. zł. Udało się pozyskać 30 tys. zł dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego.

– 20 lat na to czekałem – przyznaje I. Bugaj. – Automatyczne nawodnienie, to bajka. Można ustawić nawet na nocne godziny i codziennie boisko jest podlewane. Nie trzeba go pilnować – mówi.

Przydałaby się też szatnia

Prezes zdradza, że ciężko jest teraz znaleźć chętnych do grania, ale Zorza jakoś się trzyma.

– Mamy drużynę, ale przydałaby nam się jeszcze jakaś szatnia. Jest kilku fajnych chłopaków z Nowej Soli, którzy chcieliby przyjść i grac, ale jak zobaczyli, jaki jest stan boiska i szatni, to im się odechciało. Mamy szatnię, ale to ściany i dach, nic więcej. Wiadomo, że to są koszty i są ważniejsze inwestycje w gminie, ale mam nadzieję, że to nawodnienie to pierwszy krok i za nim pójdą następne – mówi prezes.

Radzi gminie żeby, wykorzystała studnię, którą wykopali w pobliżu boiska. – Tylko, że pompę trzeba wymienić, bo ta do nawodnienia się nie nadaje – tłumaczy.

Na razie nie wiadomo kiedy inwestycja będzie wykonana. – Około 20 sierpnia jest planowany start B-klasy. W razie czego moglibyśmy grać w Kiełczu, ale tam, też ma być remont. Może szybko wykonają. Pamiętam, że jak robili nawodnienie w Lubięcinie. to trwało to kilka dni – mówi prezes.

To już drugie boisko, w które gmina zamierza zainwestować w tym roku. Także z Urzędu Marszałkowskiego dostała kolejne 66 tys. zł. Pieniądze mają trafić do Kiełcza. Tam cała inwestycja wyniesie 200 tys. zł. Planowane jest nie tylko nawodnienie, ale wymian murawy, bramek, postawienie trybun, piłkochwytów i budek dla zawodników.

Napisz komentarz »