REKLAMA

Sport

Tokio w kolorach miedzi

Opublikowano 17 lipca 2021, autor: fp

Stypendyści KGHM będą reprezentować Polskę na Igrzyskach Olimpijskich!

Sportowe emocje i wzruszenia – KGHM Polska Miedź S.A. przyznała stypendia dla 23 polskich sportowców w ramach tegorocznej edycji programu „Miedziane Rywalizacje”. Laureaci zostali wybrani przy współpracy z Ministerstwem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Większość z nich będzie reprezentować Polskę podczas rozpoczynających się w lipcu Igrzysk Olimpijskich w Japonii.

Sportowi stypendyści KGHM odebrali symboliczne czeki z rąk Marcina Chludzińskiego, Prezesa Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Z 23-osobowej grupy, aż 17 sportowców wyjedzie lub wyjechało już na zawody do Tokio. Dwóch z nich, Radosław Kawęcki i Arkadiusz Michalski pochodzą z Dolnego Śląska. Natomiast Natalia Czerwonka z Lubina jest już pewna udziału w zimowych Igrzyskach Olimpijskich.

To nasza wspólna duma

Stypendia są przyznawane przez KGHM od 2019 roku za wybitne osiągnięcia sportowe i pracę nad wypracowaniem coraz lepszych wyników. Wśród wyróżnionych znaleźli się m.in. szpadzistka Ewa Trzebińska, łyżwiarka Natalia Czerwonka, strzelcy Daniel Romańczyk i Tomasz Bartnik, wioślarze Mikołaj Burda i Fabian Barański czy sztangista Arkadiusz Michalski.

– Za nami wyjątkowy rok, naznaczony pandemią i obostrzeniami sanitarnymi. W pamięci mamy puste stadiony podczas zawodów. Tym większa satysfakcja, że kontynuujemy program stypendialny KGHM „Miedziane Rywalizacje” i wspieramy polskie sportowe talenty. Ich osiągnięcia to nasza wspólna duma. Uczestnikom Igrzysk życzymy powodzenia – mówił Marcin Chludziński.

W uroczystości uczestniczyli stypendyści programu z Zagłębia Miedziowego: Paweł Czyżyk, Wiesław Kiwacki, Radosław Kawęcki, Natalia Czerwonka, Daniel Romańczyk i Kasper Kulpa. W czasie spotkania, podczas rozmowy online, gratulacje i życzenia udało się przekazać wioślarzom, którzy już są w Japonii.

To ogromne wsparcie

Stypendyści „Miedzianych Rywalizacji” podkreślają, że pomoc od KGHM jest niezwykle ważna. – To jest rodzaj wsparcia, które pozwala mi się realizować na polu sportowym. Wiem, że mogę sobie pozwolić na pracę zawodową w mniejszym wymiarze i poświęcenie sporej części życia strzelectwu i macierzyństwu – mówi Klaudia Breś, świeżo upieczona mama.

Oprócz zawodników zarekomendowanych przez ministerstwo, KGHM postanowił dodatkowo wyróżnić jedną osobę, która zostanie wybrana z grona zgłoszonego przez pracowników spółki. Program stypendialny prowadzony przez miedziowego giganta to wsparcie utalentowanych polskich sportowców. KGHM pomaga zawodnikom w tworzeniu warunków do treningu i osiągania sukcesów. Wśród 23 wyróżnionych znalazło się siedmioro sportowców z Zagłębia Miedziowego.

Sponsor wielu dyscyplin

KGHM Polska Miedź S. A. jest znaczącym mecenasem polskiego sportu. Obejmuje patronaty nad ważnymi wydarzeniami z dziedziny aktywności fizycznej na poziomie zarówno lokalnym, krajowym, jak i międzynarodowym. Miedziowa Spółka jest głównym sponsorem i zarazem właścicielem klubu piłkarskiego KGHM Zagłębie Lubin. Wspiera finansowo również MKS Zagłębie Lubin czy drużynę Chrobrego Głogów.

Od lat KGHM jest również jednym ze sponsorów Biegu Piastów w Jakuszycach. Spółka  wspiera wydarzenia biegowe – Cross Straceńców czy Wilczym Tropem. Pomaga również lokalnym organizacjom sportowym, których członkami są m.in. pracownicy Grupy Kapitałowej KGHM. Spółka w Zagłębiu Miedziowym promuje zdrowy tryb życia, wspomaga finansowo szkolenie dzieci i młodzieży, integruje młodych zawodników z różnych części regionu.

Napisz komentarz »