REKLAMA

Polityka

Przejęła władzę

Opublikowano 17 lipca 2021, autor: Patryk Świtek

Nowosolski PSL zamienił szefa na… szefową. Od wtorku (13.07.) ludowcami rządzi Anna Komar.

Andrzej Ziarek nadal chciał być prezesem PSL w powiecie nowosolskim. Pojawiła się jednak konkurentka. W tajnym głosowaniu Anna Komar wygrała 27 do 10. To wydarzenie bez precedensu, bo na czele nowosolskiego PSL jeszcze nigdy nie stała kobieta.

– Ma to coś, czego nie miał Andrzej. Ciepło, dobroć ale przede wszystkim to jest normalna dziewczyna – słyszymy od jednego z ludowców.

– Czas na nowe otwarcie, nową jakość i nowe propozycje, ale też zmianę pewnej polityki funkcjonowania partii na naszym terenie – mówi nowa szefowa.

– Mamy ogromny potencjał. Jest spora różnorodność zawodowa i wiekowa, jeżeli chodzi o naszych działaczy. Dlatego optymistycznie patrzę w przyszłość i na nową kadencję. Mamy tak mocne kadry, że będziemy brać udział we wszystkich wyborach i na pewno będą to atrakcyjne listy z dobrymi kandydatami – dodaje.

Zaznacza, że PSL pod jej rządami nie będzie partią, która będzie z kimkolwiek walczyć.

– Chcemy współpracować ze wszystkimi, którzy grają fair play i funkcjonują według demokratycznych zasad. Wielokrotnie udowodniliśmy, że jesteśmy partią rozsądku i zgody. Mamy mnóstwo pomysłów prospołecznych i będziemy się wsłuchiwać w głos mieszkańców – mówi.

– Przedstawiła ciekawszy program, zdobyła większość, przegrałem zdecydowanie i trzeba to uszanować – mówi ustępujący prezes.

– Teraz nastąpi dobry okres dla PSL, kraina szczęśliwości. To przełomowy moment i w następnych wyborach zdobędziemy wszystko. Myślę, że koleżanka Anna doprowadzi do tego, że będziemy mieli nawet prezydenta – dodaje A. Ziarek.

Napisz komentarz »