REKLAMA

Aktualności, Zdrowie

#Szczepimysię – kampania KGHM

Opublikowano 02 sierpnia 2021, autor: oprac. fp

KGHM zachęca pracowników spółki do szczepień przeciw Covid-19. W oddziałach firmy w Zagłębiu Miedziowym pojawiły się mobilne punkty szczepień. Pracownicy mogą wziąć udział w akcji oraz zaprosić członków rodzin i znajomych. Szczepienia są dobrowolne.

Pierwszy mobilny punkt szczepień, który obsługuje personel Miedziowego Centrum Zdrowia stanął kilka dni temu przy Zakładach Górniczych Rudna. Tam, jednego dnia, udało się namówić do szczepienia blisko sto osób. W kolejnych oddziałach jest podobnie. W Hucie Miedzi Głogów w akcji szczepień wzięło udział ponad 130 chętnych.

– KGHM zdał egzamin w najtrudniejszym czasie pandemii. Pracownicy stosowali się do wprowadzonych w firmie restrykcyjnych obostrzeń, co pozwoliło zachować firmie ciągłość produkcji. Teraz naszą troską jest poziom zaszczepienia załogi. Robimy wiele, by w miedziowej spółce pracowało się bezpiecznie – komentuje Lidia Marcinkowska-Bartkowiak, dyrektor naczelny ds. komunikacji w KGHM.

Do szczepień w mobilnych punktach mogą się też zgłosić pracownicy innych spółek z Grupy Kapitałowej KGHM oraz podmiotów zewnętrznych współpracujących z oddziałami.

Chętni mają do dyspozycji zarówno jednodawkowe, jak i dwudawkowe rodzaje szczepień przeciw Covid-19.

W KGHM od wielu tygodni trwa wewnętrzna kampania zachęcająca do szczepień. W oddziałach pojawiły się m.in. specjalne plakaty, na których zaszczepieni pracownicy namawiają kolegów do wzięcia udziału w akcji. Uruchomiony zostanie również, na wzór ogólnopolskiej loterii, konkurs z nagrodami dla zaszczepionych pracowników.

Napisz komentarz »