REKLAMA

Praca

Urząd znów przyciągnął panie

Opublikowano 31 lipca 2021, autor: fp

Dostać pracę w nowosolskim urzędzie miasta, to jak dostać się na prestiżową uczelnię. Bo miejsce jest tylko jedno, a kandydatów tłum.

W maju pisaliśmy, że magistrat poszukiwał kogoś na stanowisko „referent ds. rejestracji urodzeń i zgonów”. Wymagania niezbędna były tylko dwa: wykształcenie minimum średnie i przynajmniej roczne doświadczenie zawodowe a administracji.

Zgłosiło się aż dziesięć osób – dziesięć kobiet.

Minęło trochę czasu i na początku lipca urząd ponownie ogłosił konkurs, na takie samo stanowisko. Tym razem jednak wśród wymagań niezbędnych wymagane wykształcenie ze średniego zmieniło się w wyższe.

Zgłaszać można było się do 23 lipca. Trzy dni później urząd poinformował, że po wstępnej selekcji do następnego etapu przeszło aż dziewięć osób. Dziewięć pań.

To Agnieszka Wojciechowska z Oławy, Dominka Badecka z Ciepielowa, Izabela Klimkowicz -Korczak z Przyborowa, Martyna Szylko z Radwanic, Patrycja Wesołowska z Siedliska oraz pani Dorota Cieszkowska, Anna Antczak – Król, Mariola Olchowa i Oliwia Osiadła – Schorr, wszystkie z Nowej Soli.

W środę magistrat zakomunikował, że szczęśliwą zwyciężczynią została pani Oliwia, która „podczas rozmowy kwalifikacyjnej uzyskała 189 punktów, co stanowi 78,75% z całości punktów”.

Przy okazji: w budżecie miasta na 2021 rok, na funkcjonowanie urzędu zapisano ponad 11,3 mln zł. Z tego przeszło 6,5 mln zł to „wynagrodzenia osobowe pracowników”. Koleje pół miliona to „dodatkowe wynagrodzenia roczne”.

Napisz komentarz »