REKLAMA

Aktualności, Komunikacja

Co z chodnikiem Staroszczuka?

Opublikowano 07 sierpnia 2021, autor: Patryk Świtek

O sprawie było głośno pod koniec ub. roku. To wtedy Andrzej Staroszczuk ogłosił na Facebooku, że za 1 mln 400 tys. zł powstanie ok. 700 metrów chodnika na cmentarz w Mirocinie Górnym. Pieniędzy miało też wystarczyć na przebudowę kawałka drogi powiatowej.

Mamy początek sierpnia, a w Mirocinie Górnym nic się nie dzieje. Postanowiliśmy zapytać członka zarządu, co z jego inwestycją. Niestety A. Staroszczuk nie odebrał telefonu (od dłuższego czasu nie odbiera). Zadzwoniliśmy więc do starosty Iwony Brzozowskiej, ale też nie odebrała.

 

Chodnik za 1,6 mln zł

Przebudowa drogi w Mirocinie Górnym, to sztandarowa inwestycja starostwa na ten rok w gminie Kożuchów. Oszacowano ją na 1,6 mln zł! Powiat starał się o 1 mln 120 tys. zł z unijnego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW), ale pieniędzy nie dostał. Żeby nie wstrzymywać drugiego etapu inwestycji rada zdecydowała, że także w 2021 roku zainwestuje w Mirocinie Górnym własne środki. Aby wystarczyło na drugi etap, trzeba było przesunąć 200 tys. zł.

– Mamy w tym roku zaplanowane na to zadanie 680 tys. zł – mówi Ewa Matyla, skarbnik powiatu. – Inwestycja jest rozłożona na trzy lata. Skończymy ją przyszłym roku – dodaje.

Powiat jeszcze nie ogłosił przetargu, ale skarbnik uspokaja. – Mamy dopiero sierpień. Zdążymy – mówi.

 

Komu to potrzebne?

Zygmunt Muszyński, radny powiatowy: – Komu jest potrzebny ten chodnik, skoro na cmentarz i tak ludzie jeżdżą samochodem, albo rowerami. O wiele bardziej potrzebne jest poszerzenie jezdni z Mirocina Górnego do Wichowa, co zresztą zgłaszałem. Może gdyby poszerzyć ten projekt o moją propozycję, to może łatwiej byłoby wywalczyć dofinansowanie – mówi Z. Muszyński.

Napisz komentarz »