REKLAMA

Kultura, Oświata

Smakołyki i atrakcje dla dzieci

Opublikowano 14 sierpnia 2021, autor: Michał Szczęch

To będzie już szósty taki festyn dla dzieci z Nowego Miasteczka i okolicznych wiosek. Pracownice OPS, czyli organizatorki, zapowiadają masę atrakcji.

– W poprzednim roku mieliśmy przerwę z powodu koronawirusa, ale w tym roku tradycji stanie się zadość ? komentuje Renata Rudnik, kierowniczka Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowym Miasteczku. – Festyn zawsze odbywał się na powitanie wakacji. W tym roku będzie to bardziej pożegnanie. Imprezę organizujemy 14 sierpnia (sobota), czyli w połowie miesiąca, bo wcześniej nie byliśmy pewni, czy dostaniemy dofinansowanie. Zapraszamy dzieci z gminy Nowe Miasteczko i z Nowego Miasteczka. Początek imprezy o 15 na boisku. Potrwa do 19.

Pracownice OPS, jak co roku, napisały wniosek o przyznanie pieniędzy. Dawniej otrzymywały z Fundacji PKO, w tym roku wsparła je Fundacja PZU.

– Za przyznane pieniądze zamówiliśmy dmuchany zamek i kupiliśmy produkty na przyrządzenie smakołyków ? kontynuuje R. Rudnik. Panie z OPS przygotowały pyszny smalec, by serwować dzieciom pajdy. Same ukisiły ogórki. Upiekły sześć blach ciasta. Od zaprzyjaźnionych kół gospodyń pożyczyły frytkownicę i maszynę do waty cukrowej. Wszystko z myślą o dzieciach. Dla dorosłych, którzy przyprowadzą swoje pociechy, też pewnie coś smacznego się znajdzie. – Kawa, herbata, ciasto ? wylicza R. Rudnik.

Poza smakołykami, organizatorki zaplanowały też inne atrakcje ? różne gry, zabawy i malowanie twarzy. Zaprzyjaźnieni motocykliści będą wozić dzieci po boisku. Maluchy będą mogły przejechać się kucykiem.

Napisz komentarz »