REKLAMA

Komunikacja

Chodnik, wóz i asfalt

Opublikowano 21 sierpnia 2021, autor: Patryk Świtek

W przyszłym tygodniu na sesji w Kożuchowie burmistrz sypnie groszem na chodnik w Kożuchowie, auto dla OSP i na asfalt.

Sesja ma być w czwartek (26.08). Jej główny punkt, to zmiany w budżecie, a tych szykuje się sporo. Przede wszystkim gmina przeznaczy 100 tys. zł na budowę chodnika w Książu Śląskim. Inwestycję załatwił radny Marcin Jelinek. Zarząd Dróg Wojewódzkich zaproponował gminie, że jeśli dorzuci się do zadania, to wykona chodnik od przystanku autobusowego do osiedla. Burmistrz początkowo odrzucił ofertę. Wolał dorzucić ZDW do budowy chodnika w stronę Czciradza. Tłumaczył, że nie ma pieniędzy na Książ. Sytuacja zmieniła się po sprzedaży działki na strefie. M. Jelinek od razu przypomniał się z chodnikiem i wszystko wskazuje na to, że osiągnie swój cel. ZDW w czwartek (12.08.) ogłosił już przetarg.

Prezent na 75-lecie

Zadowoleni będą też ochotnicy ze Stypułowa. W budżecie zapisane zostanie 310 tys. zł na ich samochód. To wkład gminy do jego zakupu.

– Byliśmy już nawet w zakładzie w Bielsko-Białej zobaczyć nasz wóz. 4 września obchodzimy 75-lecie naszej jednostki i chcieliśmy, żeby tego dnia wjechał do remizy, ale niestety mają bardzo dużo zamówień. Najszybciej będzie w październiku – mówi Andrzej Nowocień, radny i druh z OSP Stypułów. Zmiany w budżecie szczególnie go ucieszą, bo burmistrz planuje także wyasfaltować drogę w Stypułowie. Akurat w pobliżu jego domu.

– Ledwie mnie zahaczy. Skorzystam z niej, jeśli chciałbym podjechać pod komórkę i drewno wyładować. Tak to dojeżdżam do domu główną drogą – tłumaczy radny.

Asfalt za 850 tys. zł

Dróg asfaltowych ma być więcej.

– Chcemy zrobić ul. Polną i ul. Słoneczną. Planujemy też wymianę nawierzchni ul. Nowosolnej, od skrzyżowania do stacji benzynowej – zapowiada Paweł Jagasek, burmistrz Kożuchowa.

Według szacunków ma to kosztować 850 tys. zł. – Miejmy nadzieję, że znajdzie się firma, która wykona te cztery drogi za taką cenę – mówi burmistrz.

Napisz komentarz »