REKLAMA

Gospodarka

KGHM w światowej czołówce

Opublikowano 01 września 2021, autor: oprac. fp

Miedziowy gigant znalazł się na 7. miejscu w prestiżowym zestawieniu największych producentów miedzi. Ranking przygotował portal dedykowany inwestorom kitco.com.

Kitco podsumowało pracę dziesięciu największych firm wydobywczych na świecie, na podstawie wyników dotyczących produkcji miedzi w pierwszym kwartale tego roku. Jak podkreśla Marcin Chludziński, prezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A., to zestawienie potwierdza, że „firma bardzo dobrze wyznaczyła kierunki rozwoju dbając zarówno o bezpieczeństwo pracowników, jak i o odpowiedzialną produkcję”.

KGHM 17 sierpnia przedstawił wyniki finansowe i produkcyjne za pierwsze półrocze 2021 roku.

Miedziowy gigant zanotował dwukrotny wzrost skorygowanego wskaźnika EBIDTA (zysk operacyjny przedsiębiorstwa przed potrąceniem odsetek od zaciągniętych zobowiązań oprocentowanych) dla Grupy Kapitałowej, o 8,6 proc. wyższą produkcję miedzi płatnej oraz ponad 30-procentowy wzrost przychodów gupy w stosunku do pierwszego półrocza roku poprzedniego.

Produkcja miedzi płatnej w Grupie Kapitałowej KGHM w ciągu sześciu miesięcy to aż 381 tys. ton. Z kolei produkcja miedzi płatnej w KGHM Polska Miedź S.A. wzrosła o 4,4 proc. w stosunku do analogicznego okresu w 2020 roku i wyniosła 293 tys. ton.

W kwietniu tego roku w innym rankingu przygotowanym przez kitco.com, KGHM został uznany największą kopalnią srebra na świecie za 2020 rok.

Napisz komentarz »