REKLAMA

Kultura, Oświata

Z KGHM pod okiem mistrza

Opublikowano 04 września 2021, autor: oprac. fp

„Wszystko zaczyna się od Mistrza” – pod takim hasłem rusza tegoroczna odsłona programu KGHM „Kompetentni w branży górniczo hutniczej”. W nowym roku szkolnym miedziowy gigant wesprze uczniów i pedagogów.

W roku szkolnym 2021/2022 w klasach patronackich dziewięciu szkół Zagłębia Miedziowego, kształcą się uczniowie zarówno techników, jak i szkół branżowych I stopnia. Młodzież uczy się w zawodach m.in. elektryka, technika elektronika, mechatronika, operatora zespołu maszyn i urządzeń przeróbczych czy technika podziemnej eksploatacji kopalin innych niż węgiel kamienny. W klasach patronackich KGHM jest już ponad 1,9 tys. osób, ponad 400 spośród nich to pierwszoklasiści.

Program „Kompetentni w branży górniczo-hutniczej. KGHM – kluczowy partner w kształceniu zawodowym”, trwa od 2018 roku i obejmuje uczniów szkół z powiatów: legnickiego, bolesławieckiego, lubińskiego, głogowskiego oraz polkowickiego. Celem programu jest ścisła współpraca na linii szkoła – KGHM. Dzięki temu edukacja jest zgodna z realnymi wymaganiami biznesu oraz najnowszymi osiągnięciami przemysłu miedziowego.

Podopieczni programu mają dostęp do materiałów dydaktycznych i merytorycznej pomocy pracowników spółki. Mogą odbyć praktyki w oddziałach KGHM i przede wszystkim korzystają z dedykowanego im programu stypendialnego. Tylko w ubiegłym roku szkolnym do rąk uczniów klas patronackich trafiło ponad 90 tys. złotych.

Uczniowie klas patronackich mają także realną szansę na karierę w miedziowej spółce. Pierwsi absolwenci programu „Kompetentni w branży” już znaleźli zatrudnienie w oddziałach Polskiej Miedzi.

Uczniowie, którzy w tym roku dołączają do programu, otrzymali od KGHM „Mistrzowskie gadżety”, które na co dzień przydadzą się im w zdobywaniu wiedzy.

Napisz komentarz »