Młodość wygrała z kilogramami

Opublikowano 25 września 2021, autor: Patryk Świtek

Wybiegani juniorzy z Lechii II Zielona Góra pokonali dobrze zbudowanych mężczyzn z Cuprum Czciradz. Gospodarze bronili się dzielnie przez godzinę. Później stracili cztery bramki.

Pierwsza połowa była nudna jak flaki z olejem. Gra toczyła się głównie w środku pola, a większość ataków obu drużyn urywała się przed polem karnym.

– Nie mieli na nas pomysłu – tłumaczy Grzegorz Balak prezes Cuprum.

Maciej Górecki, trener Lechii widzi to inaczej. – W pierwszej połowie utrzymywaliśmy się przy piłce, ale średnio nam wychodziło kreowanie gry w ataku pozycyjnym. To dlatego, że w tym meczu grali prawie sami juniorzy. Najstarszy z chłopaków miał 20 lat. Najmłodsi 16. Z przodu po prostu brakowało nam odwagi. Chłopaki chyba się trochę przestraszyli przewagi kilogramów i fizyczności zawodników z Czciradza, bo tam byli dobrze zbudowani mężczyźni. Nie mówię tu o środkowym obrońcy, który był trochę przy kości, ale bardziej o bocznych defensorach. To byli twardzi faceci, a u mnie biegali jeszcze chłopcy – ocenia trener.

Trzeba odbić porażkę

Czciradz skutecznie bronił się blisko godzinę. Pierwszego gola stracił z rzutu rożnego.

– Trochę to uspokoiło mecz, bo zawodnicy z Czciradza, przestali aż tak agresywnie grać. Ta bramka chyba im podcięła skrzydła, bo później było już zdecydowanie łatwiej. Pomogły też zmiany – mówi M. Górecki.

Jak to widzi prezes Balak?: – Opadliśmy z sił i worek się rozwiązał. Ale w pierwszej połowie postawiliśmy im się. Przy 2:0 to wiedziałem, że już nie strzelimy. Zrobiłem zmiany i dałem wszystkim pograć. Nie było rozczarowania, bo wiedzieliśmy z kim się mierzymy. Młode wybiegane chłopaki. W dodatku cały czas trenują – mówi.

W Cuprum nie zagrał Mateusz Mojak, który w ostatnim meczu strzelił 5 goli. – Brakowało go z przodu. On umie się zastawić, przetrzymać, jest szybki, piłka go szuka. Coś by ukłuł, ale niestety był w pracy – mówi prezes.

W kolejnej rundzie pucharu Lechia II Zielona Góra trafiła na Czarnych Jelenin. W sobotę (25.09.) jedzie do Żar na ligowy mecz z Promieniem.

Cuprum natomiast wybiera się na mecz z Czarnymi Rudno. – Jedziemy tam po trzy punkty bo trzeba odbić środową porażkę – zapowiada prezes Balak. Początek meczu w sobotę (25.09.) o 16.00.