REKLAMA

Kultura, Oświata

Welcome in Przyborów

Opublikowano 29 października 2021, autor: Patryk Świtek

W szkole w Przyborowie zrobiło się międzynarodowo. Przyjechali nauczyciele z Turcji, Grecji, Rumuni i Włoch. Będą podpatrywać naszych pedagogów.

Podstawówka w Przyborowie wymyśliła ciekawy projekt edukacyjny. Nauczyciele z pięciu krajów odwiedzają wzajemnie swoje szkoły i uczą się od siebie. Wszystko w ramach programu Erasmus +.

– Wymieniamy się dobrymi praktykami – mówi Ivanna Sobierajewicz, która uczy niemieckiego i angielskiego. Nauczyciele z Przyborowa byli już w Turcji i Grecji. W szkole na Rodos podpatrzyli m.in. zajęcia na zasadzie „Escape room”, uczniowie muszą rozwiązywać zagadki, żeby zdobyć klucz do klasy. Ciekawie było także w Turcji. – Tam wszystko jest narzucone odgórnie. Nawet dzwonki na przerwę muszą być identyczne we wszystkich szkołach w kraju, przy czym jest to relaksacyjna muzyczka. Co ciekawe oni mają dwa dzwonki, jeden dla uczniów, że mają już wracać do klas, a drugi dla nauczycieli – opowiada I. Sobierajewicz.

Jesteście wspaniali

Nauczyciele z Turcji, Grecji i Rumunii przyjechali do Przyborowa w poniedziałek (18.10.). Uczniowie przygotowali im gorące powitanie. Pierwszaki zatańczyły poloneza, drugie i trzecie klasy krakowiaka. Były też piosenki.

– Szkoła jest piękna, a wy jesteście wspaniali – chwaliła po angielsku Ana Cinca z Rumunii. Pozostali nauczyciele najczęściej powtarzali dzieciom, że są kochane. W tygodniu do Przyborowa dolecieli jeszcze Włosi. Nauczyciele z zagranicy spędzą u nas tydzień. Poznają nie tylko jak funkcjonuje szkoła. Nasi pedagodzy chcą im pokazać trochę polskiej kultury. We wtorek (19.10.) na sali w Ciepielowie zorganizowano wspólne lepienie pierogów. A później była wieczorna integracja z tańcami. Pedagodzy przy okazji swojej wizyty mają też zwiedzić Wrocław.

komentarz »
  1. xew 16 listopada 2021 08:05 - Odpowiedź

    „Welcome to Przyborów” panie redaktorze.

Napisz komentarz »