REKLAMA

Gospodarka

Rawlplug buduje i sponsoruje

Opublikowano 29 października 2021, autor: Patryk Świtek

Dobra wiadomość dla kożuchowskiego sportu. Firma Rawlplug, która niedługo zainstaluje się na strefie chce sponsorować piłkarzy Korony i siatkarki UKS-u.

– Przedstawiciele firmy chcą w listopadzie przyjechać do Kożuchowa, zobaczyć klub i pokazać się kibicom. Mamy już z nimi wstępne ustalenia. Jak byliśmy we Wrocławiu, to nawet podpisaliśmy porozumienie – mówi Paweł Zwolski, prezes Korony Kożuchów. Nie zdradza o jakie kwoty chodzi, ale Rawplug jest gotowy dofinansować Koronę już w tym sezonie. W przyszłym prawdopodobnie stanie się sponsorem tytularnym. Drużyna zmieni wtedy nazwę na Rawlplug Korona Kożuchów. – Fajna, prężnie działająca firma. Nie będę ukrywał, że bardzo się cieszę, że chcą w taki sposób działać w Kożuchowie, bo każdy sponsor jest na wagę złota – mówi P. Zwolski.

– Wszędzie, gdzie się pojawiamy wspieramy społeczność lokalną i sport. W Łańcucie gdzie mamy fabrykę wspieramy zespół koszykarski Sokół Łańcut, pomagamy też klubom we Wrocławiu, m.in. Śląskowi. Myślę, że to się nie zmieni także w Kożuchowie. Rozmawialiśmy o piłkarzach, słyszałem, że fajnie też grają młode siatkarki. Wstępnie zdeklarowaliśmy, że pomożemy – mówi Tomasz Walczak, z Rawlplug.

Centrum logistyczne

Przypomnijmy, w sierpniu firma Rawlplug kupiła 4-hektarową działkę na kożuchowskiej strefie. Zapłaciła 1,7 mln zł. W tym tygodniu burmistrz Paweł Jagasek wraz z delegacją z Kożuchowa pojechał do Wrocławia, a także do Łańcuta zobaczyć jak działa firma. Zwiedził hale i zobaczył jak powstają śrubki i nakrętki.

– Firma jest na razie na etapie projektowania hali. Budowę chce zacząć w przyszłym roku – mówi P. Jagasek.

– Prawdopodobnie na wiosnę wbijemy łopatę – mówi T. Walczak. – W Kożuchowie chcemy stworzyć centrum logistyczne. Magazyn o powierzchni 20 tys. metrów kwadratowych. 20 listopada przyjedziemy do Kożuchowa i zaprezentujemy projekt.

Wtedy firma ma też zacząć rekrutację.

Kupią więcej działek?

Ponoć szefowie firmy dalej rozglądają się po kożuchowskiej strefie. Podobno są zainteresowani jeszcze zakupem 2,5-hektarowej działki, która znajduje się między hurtownią budowlaną Mrówka, a cementownią. Gdyby udało się gminie sprzedać jeszcze ten teren to do budżetu wpłynąłby niecały 1 mln zł.

– Rozważamy zakup, ale nie ma jeszcze żadnych konkretów – mówi T. Walczak. Przyznaje jednak, że firma jest pozytywnie nastawiona do Kożuchowa. – Nie patrzymy tylko na to, że władze przyjęły nas z otwartymi ramionami, ale bardziej na to, jak oni widzą tę gminę za parę lat, bo to jest ważne. Widać, że to jest ekipa, która ma jakiś pomysł na rozwój – chwali T. Walczak.

Napisz komentarz »