REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Kto zawinił? Rowerzysta czy kierowca?

Opublikowano 06 listopada 2021, autor: Patryk Świtek

73-letnia kobieta potrąciła młodego rowerzystę. Rowerzyście nic się nie stało, seniorka trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło w czwartek (4.11.) rano przy ul. Wojska Polskiego. 16-letni rowerzysta wjechał na przejście dla pieszych. Akurat od strony Nowej Soli jechała 73-letnia kobieta z wnukiem. Nie zdążyła wyhamować. Potrąciła rowerzystę, a następnie straciła panowanie nad autem i uderzyła w latarnię.

Na zdarzenie najechał Krzysztof Mech, strażak z Nowej Soli, który odwoził akurat syna do szkoły.  – Widziałem, że jest kolizja, więc zablokowałem ruch na tym pasie i pobiegłem udzielać pierwszej pomocy – opowiada. Na miejscu zastał dwóch nastolatków. – Obaj mówili, że nie potrzebują pomocy. Jeden z nich to pasażer z forda. Drugi tłumaczył, że jest rowerzystą. Powiedział nawet, że to jego wina, bo za szybko wjechał na pasy – opowiada strażak.

Najbardziej poszkodowana była 73-lataka, która kierował fordem. K. Mech wspomina, że miała zakrwawioną głowę. – Prawdopodobnie uderzyła głową w kierownicę. Była przytomna, ale bardzo przestraszona. Na szczęście nie była zakleszczona i nie miała żadnego urazu nogi. Starałem się ją uspokoić, że zaraz przyjedzie pomoc – relacjonuje. Wykręcił 112 i wezwał wszystkie służby. Po chwili na miejscu było pogotowie, które zabrało kobietę do szpitala. Przyjechała także policja, która zablokowała drogę i zaczęła puszczać ruch objazdem. O tym, kto jest winny zdecyduje sąd.

– To nie było przejście dla pieszych, po którym rowerzysta mógł przejechać. Powinien przeprowadzić rower. Z drugiej strony kobieta przy przejściu dla pieszych powinna zachować ostrożność i zwolnić – tłumaczy Justyna Sęczkowska, rzecznik nowosolskiej policji.

Napisz komentarz »