REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Pożar kamienicy. Dwie osoby nie żyją

Opublikowano 18 grudnia 2021, autor: fp, ps

Spłonęły dwie kondygnacje budynku przy pl. Solnym, pożar uszkodził też sąsiednią kamienicę. Na piętrze, gdzie pojawił się ogień, strażacy znaleźli dwa ciała.

Ogień pojawił się ok. 11.00, na pierwszym piętrze narożnej kamienicy przy pl. Solnym w Nowej Soli i szybko przedostał się na poddasze. Według świadków, gęsty dym widoczny był aż na Zatorzu. Na miejscu pojawiło się aż siedem zastępów straży pożarnej, w tym ochotnicy z okolicznych gmin.

Płomienie błyskawicznie opanowały drewniany dach i przeskoczyły do sąsiedniej kamienicy, gdzie również płonąć zaczął strych. – Jak strażacy zaczęli polewać dachówki, to widać było jak para idzie. Tam już musiało być gorąco – mówił jeden z gapiów. – Najpierw tylko dymiło, ale zaraz płomienie wyszły przez dach. No i wtedy przyjechali strażacy – opowiada mężczyzna.

– Nie mam pojęcia co się stało, nie wiem czy mam jakieś szkody w mieszkaniu. Póki co nie mogę tam wrócić. Nawet nie wiem kto tu mieszka, bo sama jestem tu od pół roku – mówiła jedna z mieszkanek płonącej kamienicy.

Z budynku, w którym zaczął się pożar, ewakuowano dwie osoby. Pozostali mieszkańcy sami opuścili swoje mieszkania.

Podczas przeszukiwania mieszkania na pierwszym piętrze, w jednym z pomieszczeń strażacy znaleźli nieprzytomnego mężczyznę. Niestety nie udało się go uratować. Przyczyną śmierci prawdopodobnie było zaczadzenie. Krótko po 13.00 straż pożarna poinformowała, że podczas przeszukiwania zgliszczy znaleziono jeszcze jedna ofiarę.

– Ustalamy tożsamość tych osób. Na tę chwilę przyczyny pożaru nie są jeszcze znane – mówi sierżant sztabowy Katarzyna Synowiecka, z nowosolskiej komendy.

Nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć, że odpowiedzialny za powstanie pożaru może być mężczyzna, którego zwłoki strażacy znaleźli na piętrze kamienicy.

Napisz komentarz »