REKLAMA

Wasze sprawy

Ma być ładnie za wszelką cenę

Opublikowano 24 grudnia 2021, autor: fp

Prawie 133 tys. zł wydał urząd miasta na nowe ozdoby świąteczne.

9 grudnia, godziny wieczorne, sesja rady miasta w Nowej Soli. Radny Zbigniew Szczeciński porusza temat ulicznych ozdób świątecznych. W odpowiedzi głos zabiera prezydent Jacek Milewski.

– Wiem doskonale o tym, że jak co roku, mniej więcej o tej samej porze, za chwilę się pokażą w określonych miejscach, określone uwagi, ile to wydaliśmy rozrzutnie w tak bardzo ciężkich czasach, na oświetlenie. Bo już pytania w tej sprawie się oczywiście, w trybie dostępu do informacji publicznej, z określonych źródeł, pojawiły – skomentował.

Te „określone miejsca” i „określone źródła” to oczywiście „Regionalna”.

Bałwan i ramka z czapką

Tak czy owak prawdą jest, że zapytaliśmy, ile miasto kupiło nowych ozdób, w stosunku do poprzedniej zimy. Tradycyjnie już, na odpowiedź czekaliśmy aż dwa tygodnie. Magistrat lubi chwalić się światełkami na ulicach, ale nie lubi mówić, ile poszło na to publicznych pieniędzy, zwłaszcza, że w przyszłorocznym budżecie zaplanowano deficyt wynoszący 30,5 mln zł.

A kwoty są powalające. W sumie urząd miasta wydał na świecidełka i dmuchane dekoracje blisko 133 tys. zł. Wielki bałwan kosztował 13,5 tys. zł, w podobnej cenie była ramka z czapką i napisem „Nowa Sól”. Najdroższe były jednak zestawy dekoracji montowanych na latarnie, których miasto kupiło od kilku do kilkunastu sztuk, w zależności od rodzaju. W sumie ponad 50. Szczegóły obok.

Środki muszą się znaleźć

Dalej Milewski na sesji mówił tak: – Natomiast ja twardo i bezwzględnie będę twierdził, że mieszkańcom też się coś w okresie świątecznym, od miasta, należy. I będziemy systematycznie, co roku, w miarę możliwości, starać się poszerzać ten temat.

– Uważam, że miasto w okresie świątecznym musi być oświetlone. I na to środki po prostu muszą się znaleźć. I tyle – dodał.

Napisz komentarz »