REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Góra szczęścia dla zwierzaków

Opublikowano 24 grudnia 2021, autor: Michał Szczęch

Kamila Florczak, radna z gminy Kolsko, zorganizowała zbiórkę dla psów i kotów. Efekt przeszedł jej najśmielsze oczekiwania.

O zbiórce K. Florczak poinformowała między innymi w trakcie sesji. Opowiedziała też znajomym. Gdy dowiedziała się Beata Smalec, dyrektorka szkoły w Konotopie, to od razu skrzyknęła uczniów. Karmę dla psów i kotów przynosili nie tylko znajomi K. Florczak, ale też nieznajomi. Góra darów rosła z dnia na dzień. W końcu urosła tak duża, że K. Florczak musiała ją podzielić na pół. Część karmy i przysmaków zawiozła do przytuliska z Kolska. Renata Dorniak, społeczniczka, która dba o to przytulisko, była szczęśliwa. Nie mniej szczęśliwi byli opiekunowie ze schroniska w Zielonej Górze. Myśleli, że K. Florczak przywiezie może dwie paczki karmy, a ona przywiozła pół auta! – To dar od mieszkańców gminy Kolsko i okolic ? powiedziała.

Dziś K. Florczak nie ma wątpliwości. – Na pewno zorganizuję w przyszłości kolejne tego typu akcje, bo dopóki są potrzebujący wśród ludzi i zwierząt, to musimy się z nimi dzielić tym, co mamy ? podkreśla. – Niestety, po świętach, jak to zazwyczaj bywa, niechcianych zwierząt na pewno przybędzie…

Napisz komentarz »