REKLAMA

Wasze sprawy

Opóźnienie na dworcu

Opublikowano 24 grudnia 2021, autor: fp

Na nową siedzibę Gminnego Centrum Kultury w Otyniu jeszcze poczekamy. W pierwszym podejściu nie udało się znaleźć firmy, która przebuduje stary dworzec kolejowy.

Plany są szeroko zakrojone, wizualizacje imponujące, a pieniądze niemałe. Ale cóż z tego, skoro przetarg nie poszedł po myśli otyńskiego ratusza.

Przypomnijmy: o pomyśle przebudowania starego dworca kolejowego na nową siedzibę Gminnego Centrum Kultury pisaliśmy jeszcze w lipcu 2020. Wówczas gmina była już po całej niezbędnej papierologii i pozostawało jedynie poszukać źródła finansowania dla całej inwestycji.

Jesienią tego roku okazało się, że Otyń dostał na ten cel blisko 6,4 mln zł w ramach pisowskiego „Polskiego Ładu”. A w przyszłorocznym budżecie gminy, na przebudowę dworca zapisano blisko 7,1 mln zł.

Problem w tym, że rozpisany niedawno przetarg na wyłonienie wykonawcy nie przyniósł rozstrzygnięcia. Postępowanie zostało unieważnione.

Dlaczego? Otóż zgłosiła się tylko jedna firma, lokalna – Techgips Budownictwo z Modrzycy. I może nie byłoby to problemem, gdyby nie to, że oferta obejmowała tylko część zadania, czyli, jak wyjaśnia ratusz, „przebudowę i rozbudowę dawnego dworca”. Zabrakło ofert na „części II i III, a więc na dostawę i montaż nagłośnienia oraz oświetlenia scenicznego, jak również na dostawa i montaż elementów wyposażenia i aranżacji wnętrz GCK”.

Nowy przetarg rozpisano w miniony czwartek. Oferty można składać do 7 stycznia.

Napisz komentarz »