REKLAMA

Samorząd

Tylko odmawiają

Opublikowano 04 stycznia 2022, autor: Patryk Świtek

„Nie” – to najczęstsze słowo, które gmina Kożuchów słyszy ze starostwa.

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że Iwona Brzozowska odmawia Pawłowi Jagaskowi.

Okazuje się, że podobne odpowiedzi dostają radni, którzy w imieniu mieszkańców proszą powiat o działania w celu poprawienia bezpieczeństwa na drogach. Doświadczył tego m. in. Andrzej Nowocień. Zgłosili się do niego mieszkańcy Bulina, którzy koło tartaku chcieli dwa progi zwalniające. Droga jest tam wąska, a niektórzy kierowcy jeżdżą bardzo szybko. Nowocień poprosił o pomoc Zygmunta Muszyńskiego, radnego powiatowego, a ten poszedł z interpelacją do starosty. Obaj panowie dostali odmowę podpartą opinią policji, że progi są tam niepotrzebne.

– Zawsze są na nie – denerwuje się A. Nowocień. – Od dwóch lat wysyłamy wniosek o remont drogi w Stypułowie i nie ma go w budżecie. My w końcu tę drogę zablokujemy. W zarządzie mamy członka z Kożuchowa, który nam tam widocznie wszystko blokuje, żeby tylko jego inwestycje były realizowane – mówi.

Pół na pół

Zanosi się na to, że podobną odpowiedź dostanie także Ireneusz Drzewiecki, przewodniczący rady w Kożuchowie. Z prośbą przyszli do niego rodzice i dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 przy ul. Anny Haller. Chcieli, aby na ul. Kraszewskiego (droga powiatowa) na przejściu dla pieszych od ul. Piaskowej zamontować spowalniacz. Główny argument jest taki, że w szkole uczą się dzieci w klasach 1-3. W budynku jest też oddział przedszkolny. Tymczasem mało kto na tej drodze ściąga nogę z gazu.

I. Drzewiecki nie dostał jeszcze oficjalnej odpowiedzi, ale dotarły do niego przecieki, że te argumenty nie zmiękczyły twardych urzędniczych serc i na próg się nie zgodzą. Być może sprawa nie jest jednak całkowicie stracona, bo policja tego pomysłu nie skreśla.

– Wychodzi na to, że jest pół na pół. Policja mówi, że próg by się przydał, urzędnicy w starostwie, że nie – mówi I. Drzewiecki. W tej sytuacji nie będzie jednak rzutu monetą. O wszystkim zadecyduje wizja lokalna.

Napisz komentarz »