REKLAMA

Samorząd

Straus zmienił prawników

Opublikowano 04 stycznia 2022, autor: Michał Szczęch

– Może wójt poszedł wreszcie po rozum do głowy? – zastanawia się Jolanta Mokwińska, mieszkanka Siedliska, która długo wytykała wójtowi, że zatrudnia najdroższych prawników w regionie. Wreszcie przestał.

Wójt Dariusz Straus za obsługę prawną urzędu płacił prawnikom z gminnego budżetu ponad 7 tys. zł miesięcznie. Była to kancelaria Czapczyńskich z Wrocławia, którą wójt zatrudnił samowolnie, bez konkursu. Z usług prawników korzystał urząd. Korzystał też wójt, osobiście, wojując w sądzie z Cepeeniarzem, publikującym krytyczne felietony i wiersze o wójcie.

To właśnie kancelaria Czapczyńskich reprezentowała przed sądem Strausa, gdy oskarżył Cepeeniarza między innymi o zniesławienie. Sąd Cepeeniarza uniewinnił (wójt złożył odwołanie). Wcześniej wójt, wspierany przez wspomnianych prawników, przegrał między innymi z Mokwińską, przed obliczem sądu administracyjnego. Kilkukrotnie!

Wójt z końcem roku, gdy umowa z kancelarią Czapczyńskich wygasła, rozpisał konkurs na zatrudnienie obsługi prawnej. I, jak się okazało, tym razem wygrała kancelaria Skibińskiego z Zielonej Góry, która będzie kosztować gminę, a więc jej mieszkańców, 3,6 tys. zł miesięcznie.

Różnica między ceną poprzedniej kancelarii, a nowej, jest kolosalna. Na co gmina wyda zaoszczędzone pieniądze? Może na dodatkowy kurs autobusu, bo tych do gminy Siedlisko jeździ jak na lekarstwo?

Napisz komentarz »