Wonderhal jednym z najlepszych

Opublikowano 02 września 2011, autor: Tomasz Kłos

Przed tygodniem we Wrocławiu na torze wyścigów konnych na Partynicach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodych Koni. Znakomicie wypadł Wonderhal, 4-letni ogier stajni Kosow z Gołaszyna, który uplasował się w pierwszej dziesiątce.

O kwalifikacje do zawodów w ujeżdżaniu starało się 120 par z całej Polski. Do turnieju głównego zakwalifikowały się 24. Wśród nich był Wonderhal, który po świetnym przejeździe zebrał wysokie noty od sędziów. W finale ogier pod Magdaleną Koncką zajął 10. miejsce, które uprawnia do startów w zawodach międzynarodowych. – Jesteśmy zadowoleni z występu we Wrocławiu. Startowały tu najlepsze pary z kraju, impreza była silnie obsadzona. Magda trenowała z Wonderhalem od wiosny, nie spodziewaliśmy się aż tak dobrej lokaty, jestem pod wrażeniem tego występu i liczę, że za rok uda się wywalczyć jeszcze lepszą pozycję – zakończył właściciel stajni, Jacek Kosow