REKLAMA

Sport

Foote i Wittman już w Zielonej Górze. Matczak z kontraktem.

Opublikowano 02 września 2011, autor: Sławomir Janusz

Jeff Foote i Ryan Wittman – dwaj nowi gracze Zastalu Zielona Góra dotarli już do Winnego Grodu. Amerykanie pojawili się w naszym mieście w minioną sobotę i od tygodnia trenują już z zespołem.

Ryan Wittman to kolega Jeffa Foote`a z uniwersytetu Cornel. Grający na pozycji skrzydłowego (trójka) zawodnik mierzy 198 cm. Wywodzi się z koszykarskiej rodziny. Jego ojciec – Randy – od dłuższego czasu pracuje w NBA jako trener. Prowadził m. in. Minnesottę Timberwolves. Obecnie jest asystentem trenera drużyny Washington Wizzards. 24-letni Wittman junior w poprzednim sezonie reprezentował barwy włoskiego drugoligowca Marcopoloshop.it Forli. Dla tej ekipy rzucał średnio 14,5 punktu. W NCAA prezentował się jeszcze lepiej. Statystyki,  którymi mógł się pochwalić w amerykańskiej lidze uniwersyteckiej to 17,5 punktu na mecz przy skuteczności 42 proc. Jego ostatnim klubem przed przyjazdem do Zielonej Góry był występujący w D-League zespół Fort Wayne Mad Ants. Stało się tak dlatego bo jego włoska drużyna w trakcie sezonu wycofała się z rozgrywek i Wittman wrócił do Stanów. Dla Amerykanina przyjazd do Polski to duże wyzwanie.

– Szybko odpowiedziałem na propozycję Zastalu. Graliśmy z Jeffem przez kilka lat w drużynie uniwersytetu Cornell i nie mogliśmy zmarnować okazji na wspólne granie w Polsce. Czuję, że w Zielonej Górze możemy odnieść wiele zwycięstw. Oglądałem to co dzieje się w waszej hali na Youtube. Kibice są pełni pasji. To naprawdę ekscytujące – mówił zaraz po dotarciu do Zielonej Góry Wittman.

Oprócz przyjazdu dwóch Amerykanów na kibiców Zastalu czekała jeszcze jedna niespodzianka. Prezes Rafał Czarkowski poinformował, że klub podpisał umowę z Filipem Matczakiem wychowankiem SKM Zastal. Młodzieżowy reprezentant Polski związał się z naszą drużyną dwuletnią umową.

 

Napisz komentarz »