Koniec roku zbliża się wielkimi krokami. Jak to bywa jesienią, przychodzi czas na podsumowanie tego, co wydarzyło się w ostatnich miesiącach. My też podsumujemy i ocenimy dorobek naszych sportowców. \”Gazeta Regionalna\” organizuje plebiscyt najpopularniejszego sportowca i trenera. Mamy nadzieję, że pomożecie wybrać nam laureatów.

Wybierzemy dziesiątkę najpopularniejszych sportowców oraz trenera. Czytelnicy będą mogli głosować za pomocą sms-ów. Można będzie wysłać ich nieograniczoną ilość. Głosowanie zakończymy na początku stycznia przyszłego roku. Do końca listopada br. kluby, stowarzyszenia mogą zgłaszać swoich kandydatów. Jest jeden warunek – sportowiec lub trener musi należeć do klubu, stowarzyszenia działających w Zielonej Górze, Nowej Soli lub powiecie nowosolskim. Listę kandydatów z opisem, uzasadnieniem, wykazem sukcesów osiągniętych w 2011 roku, należy przesłać na adres sport@regionalna.pl

Prezentujemy kolejnych kandydatów. To tenisiści stołowi, przedstawiciele sportów siłowych, lekkoatleci oraz żużlowcy. Za tydzień kolejni kandydaci.

SPORTOWCY

TENIS STOŁOWY

START ZIELONA GÓRA

Piotr Grudzień (20 l.) – gr.sport.33

Tenisista stołowy. Członek polskiej kadry paraolimpijskiej. Na co dzień zawodnik Startu Zielona Góra. Jego największy sukces to srebrny medal na Paraolimpiadzie w Pekinie w 2008 roku. W swojej bogatej kolekcji ma również złote medale mistrzostw Europy (Włochy 2009) i świata (Brazylia 2009). Jest jedną z naszych największych nadziei przed Paraolimpiadą w Londynie.

ZKS DRZONKÓW

Lucjan Błaszczyk (37 l.) – gr.sport.34

Wybitny polski tenisista stołowy. W tym roku po szesnastu latach gry w Niemczech wrócił do Polski. W tym sezonie reprezentuje barwy ZKS-u Drzonków. Reprezentował Polskę na igrzyskach olimpijskich w Atlancie, Sydney, Atenach i Pekinie. Na swoim koncie ma 11 tytułów mistrza Polski w grze pojedynczej i 7 w grze podwójnej. Jest również wielokrotnym medalistą mistrzostw Europy w grze podwójnej i mieszanej. W tym sezonie w Superlidze wygrał nie znalazł jeszcze pogromcy.

Yi Lei (..l.) – gr.sport.35

Tenisista stołowy ZKS-u Drzonków. Mocny punkt naszej drużyny. W poprzednim sezonie rozegrał w barwach ZKS-u wziął udział w szesnastu meczach. W sumie rozegrał 59 meczów. 35 wygrał. Przegrał 24. W tym sezonie na 9 meczów, 4 rozstrzygnął na swoją korzyść. To w dużej mierze dzięki jego dobrej postawie ZKS plasuje się obecnie na trzecim miejscu w Superlidze.

LEKKOATLETYKA

Ewa Zielińska (39 l.) – gr.sport.36

Polska lekkoatletka niepełnosprawna. Zawodniczka Startu Zielona Góra. Specjalizuje się w skoku w dal i biegu na 100 metrów. Jej największy sukces to brązowy medal Paraolipmiady w Pekinie. W swoim dorobku ma również medale mistrzostw świata i Europy w skoku w dal.

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW

Marek Trykacz (26 l.) – gr.sport.37

Niepełnosprawny ciężarowiec. Specjalizuje się w wyciskaniu sztangi leżąc. Zawodnik Startu Zielona Góra. Wielokrotny medalista mistrzostw Polski w kategorii juniorów i seniorów. W swoim dorobku ma również medale mistrzostw Europy. Teraz walczy o kwalifikację na Paraolimpiadę w Londynie.

ŻUŻEL

STELMET FALUBAZ ZIELONA GÓRA

Piotr Protasiewicz (36 lat) – gr.sport.38

Kapitan drużyny. Mistrz świata juniorów z 1996 roku.  Trzy lata później został indywidualnym mistrzem Polski. W 2001 roku zdobył Złoty Kask. Protasiewicz ma w swojej kolekcji 11 tytułów drużynowego mistrza naszego kraju. Cztery razy zdobywał również drużynowe mistrzostwo Świata. To głównie dzięki jego postawie Falubaz Zielona Góra w ostatnich latach jest najlepszą drużyną w naszym kraju.

Patryk Dudek (19 l.) – gr.sport.39

Od początku swojej kariery reprezentuje barwy naszego klubu. Jego największe sukcesy to Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwo Polski (2009) i trzecie miejsce w Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostwach Europy (2010). W 2010 roku wywalczył też Brązowy Kask. W barwach Falubazu Zielona Góra zdobywał medale drużynowych mistrzostw Polski, w tym złoto w zakończonym niedawno sezonie.

JEŹDZIECTWO

KOSÓWKA GOŁASZYN

Karolina Kosow (13 l.) – gr.sport.40

W tym roku zajęła szóste miejsce na międzynarodowych zawodach w Niemczech, gdzie startowała m.in. wśród mistrzów świata i medalistów Igrzysk Olimpijskich. Wygrała 44 starty, oraz cykl Grand Prix Dolnego Śląska . Na każdych zawodach jest najmłodszym zawodnikiem. Dwa razy wygrała Potęgę Skoku. Pozdrawiam czytelnik.