REKLAMA

Bez kategorii

Bo rolnik na plonach musi zarobić

Opublikowano 23 września 2013, autor: _admin_

Największą bolączką rolników są w tym roku niskie ceny skupu zbóż. Jednak rolnicy, którzy sprzedają swoje plony w Firmie Frankiewicz w Nowym Miasteczku, mogą być spokojni. Otrzymują jedne z najlepszych cen w okręgu.

Przez ostatnie 10 lat Firma Frankiewicz zmieniła się z małego przedsiębiorstwa działającego na rynku lokalnym w dużą firmę zatrudniającą ponad 80 osób. Działa również na rynku zagranicznym, choć nadal głównym profilem jest skup zbóż w Polsce.

– Skup zbóż to nasze główne zadanie – mówi Jarosław Frankiewicz, właściciel firmy. – Działamy przede wszystkim w woj. lubuskim, wielkopolskim, dolnośląskim i zachodniopomorskim. Nasz sukces zawdzięczamy stałej współpracy z rolnikami, od których kupujemy zboże. Oferujemy im dobre ceny, jedne z najlepszych na rynku. Rolnik zadowolony to rolnik, który dobrze sprzeda swoje plony a my to im umożliwiamy – opowiada pan Jarosław.

Firma skupuje wszystkie rodzaje zbóż i znana jest na rynku z rzetelności, a przede wszystkim z terminowych odbiorów i płatności. Co plasuje ją w czołówce w rankingach gazet rolniczych.

Jednym z największych atutów Firmy Frankiewicz, oprócz terminowych płatności jest szybka obsługa klientów. W okresie żniw i pożniwnym pracuje w terenie ponad 100 samochodów ciężarowych dzięki temu zboże odbierane jest płynnie w umówionych terminach i przewożone do magazynów.

– Oprócz własnych magazynów w Nowym Miasteczku czy w Grodzisku Wlkp,. skupujemy zboże również obiektach w Lemierzycach, Gądkach pod Poznaniem czy Nowogrodzie Bobrz. – wymienia pracownik Ewelina Gruchacz, specjalista ds. obrotu zbożami.

Dziesięciu handlowców firmy Frankiewicz stale monitoruje rynek, odwiedzają rolników, negocjują z nimi ceny i jeśli zboże posiada odpowiednie parametry dokonują zakupu.

– To bardzo wygodne i dla nas, i dla naszych kontrahentów – mówi Jarosław Frankiewicz. – Rolnik nigdzie nie musi jeździć. Nasz handlowiec odwiedza go i wszystko załatwia na miejscu. Gdy rolnik nie posiada własnych badań zboża, to my je wykonujemy. Dodatkowo oferujemy szeroką gamę produktów do prac w rolnictwie czy nawozów. Ostatnio poszerzyliśmy ofertę o kwalifikowany materiał siewny, którego jesteśmy producentem.

To wszystko powoduje, że możemy kompleksowo obsługiwać producentów zbóż – zachęca do współpracy właściciel firmy.

Choć podstawową działalnością jest skup zbóż, Firma Frankiewicz zajmuje się dodatkowo skupem słomy, z której produkuje wysokokaloryczny brykiet, usługami dla rolnictwa oraz transportem. Nowoczesność oraz fachowość firmy potwierdzają liczne certyfikaty, tj. System Bezpieczeństwa Ochrony Żywności HACCP, System Zarządzania Jakością ISO 9001:2008 czy System Dobrej Praktyki Producenckiej GMP+ oraz System Zrównoważonego Rozwoju Produkcji REDcert. Szczególnym wyróżnieniem i potwierdzeniem nieustannych starań w kierunku polepszania jakości procesów zarządzania jest przyznanie firmie Frankiewicz certyfikatu PRIMUS NOMINATUS, który jest jednostką partnerską znanej na całym świecie TUV Rheinland.

Komentowanie zamknięte